Bylinná vaginální napářka

Bylinná vaginální napářka neboli napařování ženského lůna pomocí páry z bylinkového odvaru.

Bylinná napářka by měla upravit nepravidelnou, bolestivou nebo silnou menstruaci, zmírnit premenstruační syndrom nebo pomoci s neplodností. Lze ji použít při uvolňování porodních cest těsně před porodem (v těhotenství se ale používat nemá). Pročisťuje během nebo po šestinedělí.

Kdy napařovat

Napařovat se nemá během těhotenství a menstruace. Ideální je napařovat tři dny po skončení menstruace a v týdnu před začátkem menstruace. Počet napařování je velmi individuální.

Oslava šestinedělí

Měsíc po porodu se kolem mě začaly hromadit informace o vaginální napářce. Řekla jsem si, že by bylo příjemné si takto oslavit konec šestinedělí.

Začala jsem si o tomto tématu více zjišťovat.

Bylinky? Není problém, zbyly mi nějaké šicí bylinky po porodu. Ty by se mohly hodit. Nakonec jich bylo málo, tak jsem k nim přidala ještě tymián a rozmarýn.

Horší bylo vymyslet, na čem budu sedět. Potřebovala jsem stoličku s dírou, pod kterou bych si dala hrnec s bylinkami. Další možností bylo prkýnko s dírou, které by se položilo přímo na hrnec. Prkýnko by šlo, to by mi mohl Honzík (manžel) vyříznout.

Šestinedělí uteklo jako voda a prkýnko stále nebylo. Nevadí. Zkusím to i bez něj. Stejně nevím, jestli se mi to bude líbit.

Prohlédla jsem si hrnce a vybrala ten s nejširším okrajem, na kterém jsem si říkala, že se mi bude nejlépe sedět.

Povařila jsem připravenou směs bylinek a nechala ji několik minut odstát. Přelila jsem výluh do hrnce. Nachystala jsem si dvě deky a teplé ponožky. Sedla si na hrnec a zabalila se dekami. A zase jsem se zvedla. Bylo to moc horké.

Přilila jsem studenou vodu, opět si sedla, zabalila se dekami a opět si stoupla. Stále to nebylo ono. Napářka se nesmí dělat, pokud se necítíte komfortně. Ještě jsem se takto dvakrát necítila dobře, až konečně to mělo tu správnou teplotu.

Vydržela jsem na hrnci sedět asi půl hodiny. Myslím, že bych určitě vydržela i déle, ale přece jen můj trůn nebyl nejpohodlnější. Napářka mě velmi příjemně prohřívala. Miluji saunování a toto byla taková malá sauna jako poděkování mému lůnu, že zvládlo přivést na svět již druhé dítě téměř bez poranění. Takto žensky jsem se snad nikdy necítila.

Sedět půl hodiny na hrnci není zrovna nejkomfortnější posezení. Cítila jsem, že ten obtisknutý kruh na zadku budu mít snad nadosmrti.

Bylinnou napářku jsem zatím vyzkoušela jen jednou, ale určitě ji budu provozovat pravidelně. Právě se na ni chystám, jen bych raději měla vyrobené to prkýnko, aby byl zážitek příjemnější.

Autor: Eva Knoblová

Baví mě inspirovat lidi, jak se netrápit nepořádkem a mít čas nejen na rodinu, ale i sami na sebe. Ukazuji lidem cestu, jak jde žít minimalisticky i s dětmi. Mou vášní je uklízení a vím, jak může být úklid zábava, jak ho udržet a zároveň šetřit přírodu a peněženku.   Můj příběh si přečtěte zde >>   ZDARMA si můžete stáhnout eBook 5 pravidel ke stále uklizené domácnosti.   Eva je autorka eBooku Detoxikuj svůj dům.   Kontaktovat mě můžete na mamauklizi@evaknoblova.cz nebo 728 129 874.